+38(044)-581-01-45

Що таке індекс маси тіла (ІМТ)?

ІМТ – це величина, яка відображає співвідношення маси людини та її зросту, що дозволяє оцінити, вага тіла є недостатньою, нормальною або надлишковою (ожиріння). ІМТ важливий для визначення необхідності лікування, у тому числі щодо застосування препаратів проти ожиріння. Показник індексу маси тіла було розроблено бельгійським соціологом і статистиком Адольфом Кетеле в 1869 році.

 Примітка

Оскільки для розрахунку ІМТ використовується абсолютний показник маси тіла і до уваги не береться обсяг жиру і м'язової маси, індекс маси тіла слід застосовувати з обережністю, лише для орієнтовної оцінки. Наприклад, спроба оцінити за його допомогою статуру професійних спортсменів може дати некоректний результат.

ІМТ нижче 18,5: недостатня вага. Хоча ймовірність виникнення захворювань, супутніх ожирінню, різко зменшується, існує ризик розвитку інших розладів. У жінок недостатня вага може призвести до відсутності менструацій, проблемам з дітонародженням, остеопорозу, нездатності засвоювати деякі поживні речовини та ін. Іноді ІМТ нижче 20 вже вважається недостатнім.

ІМТ 18,5-24,99: нормальна вага. Ідеальна вага, не становить загрози для здоров'я. Худнути або повніти не варто, проте можлива невелика корекція ваги в косметичних цілях. Усе залежить від індивідуальних особливостей і ваги м'язової тканини. Для молодих людей ідеальним вважається ІМТ 22-23, при підході до верхньої межі діапазону варто замислитися про невелике зниження ваги або, принаймні, про її стабілізацію. Якщо об'єм талії перевищує рекомендовані показники (80-94 см), з'являється ймовірність розвитку супутніх захворювань.

ІМТ 25-29,99: надмірна вага. Виникає ймовірність розвитку супутніх захворювань. Вимірювання об'єму талії дозволить точніше визначити, наскільки високиим є ваш індивідуальний ризик. Намагайтеся зупинити набір кілограмів і трохи схуднути. При ІМТ 27,3 у жінок і 27,8 у чоловіків відбувається різке підвищення ризику розвитку таких захворювань, як діабет II типу, гіпертонія і хвороби серцево-судинної системи.

ІМТ 30-34,99: ожиріння I ступеня. Ожиріння – це захворювання, пов'язане не тільки з високим вмістом жиру в організмі, але і з ризиком виникнення інших хвороб, таких як серцеві захворювання, діабет II типу і гіпертонія. Чим більше об'єм талії, тим вищим є ризик. Необхідно знизити вагу, навіть невелике зменшення ІМТ дозволить поліпшити здоров'я.

ІМТ 35-40: ожиріння II ступеня. Ризик супутніх захворювань, що призводять до передчасної смерті, підвищується. Дуже рекомендується знизити вагу.

ІМТ більше 40: ожиріння III ступеня. У вас дуже сильне ожиріння, що становить загрозу виникнення захворювань, супутніх ожирінню, і передчасної смерті. Необхідно знизити вагу до прийнятних показників.

Контакти

ООО «ІНСТИТУТ БИОПРЕПАРАТІВ»

Поштова адресса:  01054, м. Киев, а/я 10
Тел./факс:  38 044 581 01 45
Тел. моб.:  38 067 406 74 69
E-mail:  betaprotect@gmail.com